Pērc OCTA polisi lētāk
Auto Noma
Follow ERGauto on Twitter

Kontakti:
Ūnijas iela 8. korp. 46.
Rīga, LV-1084
Latvija

Tālr.: 67032597
Fakss: 67032596
Mob.: 22330303
e-pasts: info@ergauto.lv


Dažas izmaiņas administratīvajos sodos par pārkāpumiem ceļu satiksmē!

 


Ar jauno gadu tiek ieviesta atbildība mopēdu vadītājiem par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) – soda apmērs no 20 līdz 40 latiem. Savukārt sods par braukšanu ar transportlīdzekli, kam ir nepietiekams riepu protektora dziļums, tiks attiecināts uz jebkuru transportlīdzekli. Sods vadītājam - brīdinājums vai naudas sods no 10 līdz 40 latiem, lielāki sodi būs par transportlīdzekļa ekspluatāciju atbildīgajām personām un juridiskajām personām.

Naudas sods par nereģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē līdzšinējo 20 latu vietā būs no 40 līdz 100 latiem. Par braukšanu, ja papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, sods būs mazāks - mopēda vadītajam varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt sodu piecu latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no 20 līdz 40 latiem.

 

Tehniskā apskate motocikliem – retāk. Pirmā tehniskā apskate jauniem transportlīdzekļiem būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas. Savukārt motocikliem, tricikliem un kvadricikliem tehniskā apskate būs jāveic ik pēc diviem gadiem.

Resursi:

http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/20351-maina-administrativos-sodus-par-parkapumiem-celu-satiksme-un-komercdarbiba