Pērc OCTA polisi lētāk
Auto Noma
Follow ERGauto on Twitter

Kontakti:
Ūnijas iela 8. korp. 46.
Rīga, LV-1084
Latvija

Tālr.: 67032597
Fakss: 67032596
Mob.: 22330303
e-pasts: info@ergauto.lv


Jaunais gads iesācies pozitīvi, vertējot reģistrēto avāriju un cietušo skaitu.

Jaunais gads ceļu satiksmes jomā nesis pozitīvas tendences – gada pirmajā mēnesī ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits bijis mazākais pēdējo gadu laikā, tā informē Valsts policija. Šogad janvārī negadījumos dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki; salīdzinājumam - 2012. gada janvārī tie bija 21, savukārt, 2011. gada janvārī – 12 bojā gājušie.

Analizējot šos statistikas datus, protams, nedrīkstot aizmirst par traģisko pērnā gada pirmās dienas negadījumu, kurā bojā gāja septiņi jaunieši, kas ir gandrīz tikpat daudz cik šī gada janvārī kopā. Starp faktoriem, kas ietekmējuši situāciju uz ceļiem, pirmkārt, jāmin pastiprinātais policijas darbs satiksmes uzraudzības jomā, kas kopš fotoradaru darbības beigām tiek veikts īpaši intensīvi (izceltais teksts – VP viedoklis).


Tāpat nenoliedzami esot palīdzējusi arī gaišā ziema – tas, ka gandrīz visu janvāri bijis sniegs un redzamība arī diennakts tumšajā laikā, ir būtisks faktors, jo nereti tumšajā laikā cieš mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki – gan gājēji, gan velobraucēji kuriem sezona tā arī nebeidzas. Pērn janvārī reģistrēti 14 negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, šogad – tādi ir astoņi. Tāpat 2012. gada janvārī negadījumos bojā gāja divi velobraucēji, šogad – neviens.


Salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, šogad par 19 % mazinājies negadījumu skaits, kuros cietuši gājēji (2013. gadā – 86 gājēji; 2012. gadā – 107 gājēji). Arī ievainoto gājēju skaits ir mazinājies – no 103 pagājušajā līdz 87 šī gada pirmajā mēnesī. Savukārt bojā gājis par vienu gājēju mazāk kā pērn.