Pērc OCTA polisi lētāk
Auto Noma
Follow ERGauto on Twitter

Kontakti:
Ūnijas iela 8. korp. 46.
Rīga, LV-1084
Latvija

Tālr.: 67032597
Fakss: 67032596
Mob.: 22330303
e-pasts: info@ergauto.lv


Kādēļ vecākiem cilvēkiem grūtāk vadīt auto?

 

Daudzi gados vecāki autovadītāji pie stūres kļūst pārāk satraukti un nespēj saskatīt tuvumā esošās citas automašīnas, velosipēdistus un gājējus.

Taču tas notiek nevis tāpēc, ka viņi nespēj tos saskatīt, bet gan samazinoties viņu spējām nodalīt nesvarīgās fona kustības, liecina pētījuma rezultāti.

Zinātnieki noskaidrojuši, kura smadzeņu daļa ir atbildīga par šīs spējas mazināšanos un cer, ka šis atklājums ļaus izstrādāt jaunas treniņu tehnikas simptomu atvieglošanai.

Iepriekšējos pētījumos atklājies, ka gados vecāki cilvēki, kā arī personas ar dažādām psiholoģiskām saslimšanām, kā šizofrēnija un depresija, labāk uztver kustības fonā.Gados jauniem cilvēkiem smadzeņu deniņu daivas vidusjosla aktīvi bloķē nesvarīgās fona kustības, ļaujot personai koncentrēties uz mazākiem objektiem priekšplānā.

Un tādēļ, ka smadzenes savus ierobežotos resursus tērē, nemitīgi pievēršot uzmanību nesvarīgiem fona objektiem, tām ir grūtāk koncentrēties uz mazākiem objektiem.

"Mums apkārt nemitīgi atrodas milzīgs daudzums vizuālās informācijas, ko mūsu smadzenes nav spējīgas apstrādāt," skaidroja pētījuma autors Ročesteras universitātes profesors Dudže Tadins.

"Vecāki cilvēki labāk uztver lielas fona kustības, bet jauniem veseliem cilvēkiem apziņa bloķē šādas fona kustības," skaidroja profesors.