Pērc OCTA polisi lētāk
Auto Noma
Follow ERGauto on Twitter

Kontakti:
Ūnijas iela 8. korp. 46.
Rīga, LV-1084
Latvija

Tālr.: 67032597
Fakss: 67032596
Mob.: 22330303
e-pasts: info@ergauto.lv


Zobsiksnas maiņa - svarīga lieta, kurai jāpievērš uzmanība!

Viltīgā zobsiksna

Ja zobsiksnu laicīgi nenomaina, tad plīstot zobsiksnai, tiek sabojāts motors, iespējams, skāde ir ļoti liela. Motora remonts var izmaksāt vairākus simtus vai pat tūkstošus. Dažkārt pat prātīgāk iegādāties citu, lietotu automašīnu, nevis šādu remontēt.

Kad jāmaina?

Zobsiksna jāmaina aptuveni ik pēc 80 000 - 120 000 kilometru nobraukuma. Ļoti ieteicams nomainīt zobsiksnu, ja lietotais autiņš iegādāts no plača vai privātā īpašnieka, kur bieži vien par auto tehnisko stāvokli visu taisnību nepasaka.

Ja nav nekāda pamatojoša dokumenta, ka iepriekšējais saimnieks tiešām zobsiksnu mainījis, labāk to izdarīt pašam. Jo remonta izmaksas ir nesamērojami lielākas kā zemāk minētā komplekta nomaiņa.

Ieteicams

Papildus zobsiksnai, nepieciešams mainīt arī spriegotājus un tā dēvētos parazītruļļus, kā arī,  ūdenssūkni, ja tas saslēgts zobsiksnas ķēdē. Veciem parazītruļļiem ir niķis noķīlēt, sekas ir tādas pašas – noķīlējot tie var saplēst zobsiksnu, neatkarīgi no tā, vai tā ir jauna vai veca.

Ja auto aprīkots nevis ar zobsiksnu, bet ķēdi, var gulēt mierīgi, jo ķēde ir gandrīz mūžīga. Taču arī tā ir pa laikam jāpārbada. Piemēram SAAB automašīnām nereti noplīst arī ķēde.

Dzinēja zobsiksnas maiņa jāuztic kvalificētam meistaram, kura rīcībā ir atbilstoši instrumenti. Montāžā nedrīkst izmantot asus instrumentus, pretberzes līdzekļus, silikona aerosolus un citus ķīmiskus preparātus. Attīstoties autobūvei, dzinēji kļūst aizvien ekonomiskāki, jaudīgāki un arī komplicētāki. Nomainīt dzensiksnu modernajiem dzinējiem bez atbilstoša aprīkojuma atbilstoši prasībām ir faktiski neiespējami. Savukārt, montāžai izmantojot nepiemērotus instrumentus iespējams sabojāt arī kvalitatīvu zobsiksnu. Diemžēl dzensiksnu ražotāji un to pārstāvji nesegs remonta izdevumus, kas radušies nekvalitatīvas montāžas rezultātā. Jāsecina, ka līdz ar moderno dzinēju paaudzi nebūtībā jāaiziet arī šķūnīša tipa servisiem, kuros auto remontiem tiek izmantoti daži unificēti instrumenti un stiprāks vārds.

"ERG Auto" ilggadējā servisa darba pieredze ļauj droši apgalvot, ka pazīstamu ražotāju produkcija, kas uzmontēta atbilstoši prasībām, kalpo noteikto laiku bez problēmām. Situācijās, kad dzensiksna plīsusi priekšlaicīgi vai izrauti vairāki tās zobi, parasti vainojama nekvalitatīva montāža. 

Publikācija no interneta.